Gümüşhanespor ruhu her zaman kazanmaya yakın taraf olacaktır

Ligin zirvesinde yer alan Alanya Kestelspor maçına sürekli oynayan 4 oyuncumuzdan eksik çıkmamıza rağmen çok iyi hazırlandık. Özellikle ilk yarıda maçı koparabilecek çok net gol pozisyonlarından yararlanamadık. İlk yarı boyunca rakibimizi ceza sahamıza çok fazla yaklaştırmadık. Böyle maçlarda yakaladığımız net gol pozisyonlarını değerlendirmemiz ve skoru bulmamız gerekiyor 2. Yarının başından beri oynadığımız 3 maçta da inanılmaz goller kaçırıyoruz. Bu pozisyonlara girebilmek takımım adına çok değerli ama oynadığımız oyunu daha pozitif hale getirmek ve daha farklı skorlar alabilmek için girdiğimiz gol pozisyonlarını değerlendirmemiz ve o golleri atmamız gerekiyor. 2 yarı zeminin ağır olmasının etkisiyle oyunda zaman zaman düşüşler yaşasak da savunmamızın ve kalecimizin dikkati sayesinde maçtan beraberlikle ayrıldık.

Alanya Kestelspor maçında bizi mutlu eden, yarınlara daha pozitif bakmamızı sağlayan durumlardan biri de takım olgumuzun daha da güçlenmesi ve kim oynarsa oynasın saha içerisinde her takıma karşı oyun ve pozisyon üstünlüğü kurabildiğimizi görmemiz oldu.

Oyun planına son ana kadar sadık kalan rakibe oyun üstünlüğünü kabul ettiren, maçın tamamında yüksek mücadele ortaya koyan ve her zaman her yerde geri adım atmadan dik oynamaya devam eden bütün oyuncularımı kutluyorum.

Liderle deplasmanda oynanan maçta beraberlik iyi bir skor gibi görünse de şunun sözünü rahatlıkla verebilirim “Ben bu takımın başında olduğum sürece Gümüşhanespor takımı ve Gümüşhanespor arması oynadığı her maçı kazanmak için oynayacaktır”. Maçlar kazanılır kaybedilir ama bizim oyun organizasyonlarımız, maç planlarımız, taraftarımızla birlikte sahaya yansıttığımız Gümüşhanespor ruhu her zaman kazanmaya yakın taraf olacaktır…

                                                                                                                  MURAT PARLAK

                                                                                                                 TEKNİK DİREKTÖR

Yorum Yap