Murat Parlak: Sezon Değerlendirmesi

7 ay önce göreve başladığımızda ligin son sıralarında yer alan herkesin düşer gözü ile baktığı Gümüşhanespor’u ayağa kaldırmak için gece gündüz çalıştık. Senelerdir ligin son haftalarında düşmeme korkusu yaşayan takımı 5 hafta kala matematiksel olarak ligde tuttuk ve farklı hedeflere götürmek adına gayret gösterdik. Özellikle depreme kadar olan süreci çok iyi yönettik. Devre arası kampını çok iyi geçirerek depreme kadar 2. Yarının en çok puan toplayan kalesinde gol dahi görmeyen uzak ara ligin en iyi futbol oynayan takımı olduk.

Oynadığımız takımların ligdeki konumlarına, harcadıkları paralara bakmadan kimseden çekinmeden her yerde dik ve doğru oynamaya çalıştık.

Maalesef depremden sonraki süreci iyi yönetemedik ve son haftalarda hedeften düşünce ligde kötü sonuçlar aldık. Liglere verilen uzun ara, yaşadığımız sakatlıklar, cezalar ve haftalarca aleyhimize verilen hakem kararları play-off a çıkmamıza ve bu şehre üst lig heyecanını yaşatamamamıza neden oldu.

Seneler sonra ilk defa ligin son haftalarında bir sezon boyunca ilgilendiğimiz; antrenmanlarda ve oynadıkları maçlarda gözlemlediğimiz sürekli olarak A takım antrenmanlarına dahil ettiğimiz Gümüşhane ruhunu taşıyan bu şehrin çocuklarına az da olsa forma şansı verebildik.

Bu şehir, bu arma hangi ligde olursa olsun zirveye oynamalıdır. Bunun için sezon başında oluşturulacak doğru kadro planlaması ve sonrasındaki doğru saha içi organizasyonu ile lige iyi başlayıp şehrin ve taraftarın desteği ile hedefimize ulaşmak istiyoruz.

Nasip olurda seneye o kupayı Gümüşhane şehrine getirebilirsek ilk işimiz o kupayı Gümüşhanespor sevdalısı Celil kardeşimizin mezarına götürmek olacaktır.

Yorum Yap