Başkan Yakut: Rezerv Lig rekabet kurallarına ve hukuka aykırıdır.

Kulüp Başkanımız Ertürk YAKUT, Türk futbolunun düzenlemesi gereken birçok sorunu varken Süper Lig ekiplerinin TFF 3. Lig’e kurmak istedikleri Rezerv Lig kararını şaşkınlıkla karşıladıklarını ifade etti.

Rezerv Lig kararıyla ilgili yazılı açıklamada bulunan Başkan Ertürk YAKUT, Süper Lig takımları tarafından TFF 3. Lig’e kurulmak istenen Rezerv Lig uygulamasının hem rekabet kurallarına aykırı olduğunu hem de hukuksuz olduğunu belirtti.  

Getirilmek istenen yeni sistemin incelendiğinde oluşan adaletsizliğin görmezden gelinemeyeceğini kaydeden Başkan YAKUT, “3. Lig’de mevcut bir sistemde 3 grup varken bu uygulama ile sayı 4’e yükselecek. Tüm 2. Lig ve 3. Lig takımlarının önü kesilecek. Bir üst lige çıkmayacak olan rezerv takımlar, şampiyonluk için yarışan takımlar için haksızlığa yol açacaktır. Gerek sportif gerekse ekonomik olarak olumsuz etkiler oluşacaktır. Yeniden hatırlatmak isteriz ki bir üst lige yükselmenin prosedürü bellidir ve gündemde yer alan karar asla tasvip edilemez” dedi.

Rezerv Lig kararının Türk futbolu için bir katkı sağlamayacağını vurgulayan Başkan YAKUT, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Gümüşhanespor camiası olarak sürecin takipçisi olacağımızı ve kararın gözden geçirilmesi için Türkiye Futbol Federasyonu ile görüşme gerçekleştirmek için 2 ve 3. Lig Kulüpler Birliği ile ortak hareket edeceğimizi kamuoyuna duyuruyoruz.”

Ertürk YAKUT

Gümüşhanespor Başkanı

Yorum Yap