Murat Parlak: Taraftarımızla Birlikte Başaracağız

Ligin ikinci yarısında oynadığı 4 müsabakadan da yenilgi almayan, sıralamada üzerimizde olan Amberçay Eynesil Belediye Spor ile oynadığımız maçın zor geçeceğini biliyorduk. Play-off hedefi olan iki takımın maçının bizim açımızdan mutlak kazanılması gerekiyordu. Her zaman olduğu gibi bütün planlarımızı Gümüşhane ruhuna uygun olarak kazanma üzerine yaptık.

Çok kötü bir zeminde oynamamıza rağmen futbolun doğrularını yaparak; topun kontrolünü elimizde bulundurmaya, pas yapmaya, öne oynamaya çalıştık. Gole kadar oyun ve pozisyon üstünlüğü bizdeydi. Bir topumuz direkten döndü. Rakip takımın kalecisi çizgiden çok iyi bir top çıkardı. Golden sonra da skoru arttırabilecek birçok pozisyon yakaladık. 2. golü bulabilsek çok daha rahat bir maç sonu oynayabilirdik. Bunun yanında maçın son bölümünde kalecimiz Mücahit’in de kurtardığı önemli bir pozisyon vardı.

Bu anlamda maçın kazanılmasında çok önemli bir rol oynayan, birlikte oynadığımız 14 maçın 10’unda ve son 5 maçta gol yemeyen kalecimiz Mücahit’i ve ligin ikinci yarısında oynadığı 5 maçta 11 puan toplayarak ligin ikinci yarısının lideri olan tüm oyuncularımı kutluyorum.

Henüz yolun başındayız daha hiçbir şey başarmadık, önümüzde kazanmamız gereken çok önemli Ergene Velimeşe Spor maçı var. Üstümüzdeki iki takımın birbirleri ile oynadığı hafta da üst liglerde oynamış çok tecrübeli oyuncuları olan, ligin ilk yarısında mağlup olduğumuz, devre arasında ciddi paralar harcayan Ergene Velimeşe Spor maçını kazanıp üst sıralara bir adım daha yaklaşmalıyız. Daha kazanmamız gereken pek çok maç, alınması gereken 3 puanlarımız var. Dünden daha çok çalışarak, konsantrasyonumuzu en üste çıkartarak, kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz.

Gümüşhanespor’a geldiğim ilk günlerde “Hocam o takım ligden düşer, orada ne işin var?” diyenlere rağmen “Ben Gümüşhane’ye kardeşlerimin yanına onlarla birlikte savaşmaya gidiyorum. Göreceksiniz bu takım bu sene play-off oynar sonrasını da Allah bilir” demiştim. Bu hedef doğrultusunda bu şehre, bu armaya gönül verenler için son ana kadar mücadele etmeye devam edeceğiz ve sonunda inşallah taraftarımızla birlikte başaracağız.

Yorum Yap